Természetbarát szakkör évzáró ésm díjkiosztó ünnepsége

a 2017/18-as tanévben a Budapesti Diáksport Szövetség és a Budapesti Természetbarát Sportszövetség túraversenyein, valamint a Pannónia Középiskolás Kollégium természetbarát szakköre által a 2017/18-as tanévre meghirdetett túrapontversenyén kiemelkedő redeményt elért természetjáróink részére 2018. június 6-án adtuk át az okleveleket, érmeket és a serlegeket.

Őszi Tájékozódási Túraverseny Középiskolás kategóriában 1. Tóth János csapata, vegyes kategóriában 3. Ágh Erzsébet Viktória csapata.

Tavaszi Tájékozódási Túraversenyen Középiskolás kategóriában 3. Tóth János csapata, felnőtt csapat kategóriában 1. Tóth Lajos csapata.

A 2017/18-as tanévben a 8 központi rendezvény értékelése alapján kollégiumunk a Középiskolák kategóriájában a 19 benevezett intézmény közül a 3. helyezést érte el.

termeszetbarat dijkioszto 2018

Egyéni teljesítmények alapjánnégy tanulónkat "ARANYJELVÉNYES BUDAPEST DIÁKTÚRÁZÓJA"címmel jutalmazta a Budapest Természetbarát Sportszövetség:
 • Ágh Erzsébet Viktória
 • Ricz Attila
 • Tóth Benjámin Krisztián
 • Tóth János
Tanulóink minden központi rendezvényen részt vettek és ott eredményesen szerepeltek.

Kollégiumi túrapontversenyünk legjobbjai:
 • I. díjas: Ágh Erzsébet Viktória, Tóth János, Ricz Attila
 • II. díjas Tóth Benjámin Krisztián
 • III. díjas: Szarka Bence

Tóth Lajos
szakkörvezető

21. Békéscsaba-Arad-Békéscsaba Szupermaraton

A Békéscsabai Atlétikai Club 2018. június 2-án és 3-án rendezte meg a 21. Szupermaraton futóversenyét.
A versenyre 24 csapat nevezett (16 férfi és 8 női), a versenyzőknek a 200 km lefutása mellett meg kellett küzdeniük a hőséggelés a napsütéssel is (az ember errefelé ritkán fut árnyékos utakon).
A jó hangulatú versenyen sokan szurkoltak, zenét szolgáltattak, frissítőkkel kínálták a futókat, talán ennek is köszönhető, hogy csakegy csapat kényszerült a verseny feladására. A Pannónia Kollégium csapata az eddigi legjobb helyezéstérte el, abszolút kategóriában 9., a férfiak mezőnyben 6. míg a korosztályos versenyben (201-300 év) a 2. helyezést értük el. (Csapatunk 1998-ban a mezőny legfiatalabb csapata volt a 96 évünkkel.)

Csapatunk tagjai voltak:
 • Kun László
 • Kovács Béla
 • Turbucz István
 • Kiss Zoltán
 • Ódor József
Gépkocsival kísért:
 • Péter Attila
Kerékpárral kísértek:
 • Kozma Zoltán
 • Tóth Lajos
Arad 2018

A célbaérkezés utáni ebédnél megbeszéltük a volt diákjainkkal, hogy ezt a hagyományt ápoljuk és a 22. szupermaratonon is itt leszünk.

Tóth Lajos
nevelőtanár

Tanár-diák asztalitenisz verseny

A Pannónia napok keretében megrendeztük a tanár-diák asztalitenisz csapat versenyt. Az eddigiekben bevált módon a sorsoláson a diákok csapatának tagjai (4 lány és 4 fiú) húztak maguknak ellenfelet a tanári csapat tagjai közül, így alakult ki a 8 egyéni mérkőzés párosítása (3 szettet kellett nyerni a győzelemhez).
Az egyéni mérkőzések után a tanári csapat 5:3 (18:12 szettarányban) vezetett,  a páros mérkőzéseken (női, férfi és vegyes) is szoros és izgalmas szetteket játszottak a versenyzők, a tanárok 3:0 (9:4) arányban győztek.
Összesítésben a tanári csapat 8:3 (27:16) szettaránnyal megnyerte a 2018. évi Tanár-Diák asztalitenisz versenyt.

Diákok csapata:
 • Ágh erzsébet Viktória
 • Aradi Alexa
 • Bozsik Adrienn
 • Kocsis Viktória
 • Tóth János
 • Szalma Dávid
 • Baldóczi Alex
 • Kocsis Tibor
Tanárok csapata:
 • Lengyel Emese
 • Osváth Kinga
 • Stangl Gabriella
 • Záluszki Ildikó
 • Bihari Tamás
 • Turbucz István
 • Vígh Zoltán
 • Tóth Lajos

Tóth Lajos
nevelőtanár

Beköltözés

Kedves diákok!

Beköltözés a 2018-19-es tanévre: 2018. szeptember 2-án (vasárnap) 14 és 18 óra között.

Szeretettel várunk beneteket!

Kihívás Napja 2018

A Magyar Szabadidősport Szövetség 2018 május 30-án négy kategóriában
 • munkahelyi csapat,
 • oktatási intézmény,
 • település és önkormányzat, valamint
 • tűzoltóparancsnokság
hirdette meg a Kihívás Napját, amelynek célja, hogy kedvet teremtsen a mozgáshoz, az egészséges életmódhoz.

Az oktatási intézményekben a tanulók részére legalább 15 perces pulzusnövelő sporttevékenységet rendeznek és az a cél, hogy minél több tanulót nyerjenek meg a rendszeres sportolásra, a közösségi játékokra, az egészséges életmódra.
Kollégiumunkban lévő lehetőségeket maximálisan kihasználva - grund- és tornatermi foci, konditeremben testépítés, gimnasztika, kerékpározás, asztalitenisz sportágakban biztosítottunk lehetőséget tanulóinknak és a pedagógusoknak.

Kihivas Napja 2018

A 2018-as Kihívás Napjára 221 oktatási intézmény nevezett, az eredmények értékelésekor kollégiumunk az előkelő középmezőnyben végzett, de itt nem is a helyezés volt a lényeg, hanem az, hogy a nap végére tanulóink és a nevelőtestület tagjai is elfáradtak, és szép élményekkel gazdagodtak.

A Kihívás napja zárásakor Darmó Szabolcs intézményvezető úr átadta a 2017/18-as tanév legeredményesebb sportolóinak a díjakat.

Kollégiumunk legeredményesebb csapata a 4x100 síkfutás budapesti bajnokcsapata. Rácz-Vekerdy Károly, Szalma Dániel, Tóth Alex és Tóth János.
A legerdményesebb leány sportoló: Ágh Erzsébet Viktória.
A legeredményesebb fiú sportoló: Tóth János lett.

Dijatado

Tóth Lajos
nevelőtanár

Tekerj a sereggel a Balaton körül

Május 12-én és 13-án a Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetsége szervezésében "Tekerj a sereggel a Balaton körül" 204 km-es kerékpártúrán vettünk részt.

"Az idei rendezvénynek különös apropót ad, hogy szinte napra pontosan 170 évvel ezelőtt történtek azok a történelmi események, amelyek végül az önálló Magyar Honvédség felállításához vezettek. Először Batthyány Lajos miniszterelnök1848. május 11-i beszéde fogalmazta meg a korszerű honvédség megalakításának szükségességét, majd az 1848. évi XXII. törvénycikk alapján május 1-jén megkezdődött az első tíz honvéd zászlóalj felállítása. Valójában már március 15-én megfogalmazódott ennek alapgondolata, hioszen a 12 pont (mit kíván a magyar nemzet?)

Pannónia Napok 2018 - Versdélután

2018. április 12-én immár 4. alkalommal rendeztük meg a kollégiumi Versdélutánt, amellyel hagyományosan a Költészet Naoja illetve Brigi néni emléke előtt tisztelegtünk.

Az 5. emeleti klubban tizenheten, diákok és tanárok mondták el, olcasták fel kedvenc versüket. Az esemény különlegessége volt, hogy Lengyel Emese igazgatóhelyettes két kislánya, a 4 éves Borka éa a 7 éves Anna is mondtak verset, óriási sikerrel.

Elgondolkodtató, megható közös pillanatokat éltünk át.

Versdelutan 2018

Kövi Éva ilona
szervező tanár

Lágymányosi Városismereti Verseny

A Budapesti diáksport szövetség és a BTSSZ rendezésében Lágymányosi Városismereti Versenyen vettünk részt, ahol Lágymányos történetével, nevezetességeivel (többek között a Csonka János Múzeummal - indító és a cél helye is itt volt - ? a Szent Gellért-heggyel, a Szent Gellért Szálló és Gyógyfürdővel, a Sziklakápolnával, a BME áés a MAFC olimpiai bajnokaival, a BME Nóbel-díjasaival, híres hallgatóival, professzoraival, tudósaival) ismerkedhettünk meg.
A rendezvény keretében bemehettünk a BME épületeibe és parkjaiba is.
a városismereti versenyen 23 intézményből 66 csapat vett részt, kollégiumunkat két csapattal képviseltük. Középiskolás kategóriában Tóth János csapata 13., míg felnőtt kísérős kategóriában Ágh Erzsébet Viktória csapata a 6. helyezést érte el.

Városismereti vetélkedő 2018 Tóth Lajos
Lego Einstein - BME

Tóth Lajos
szervező tanár
Partly cloudy

13°C

Budapest

Partly cloudy
Wind: N at 11.27 km/h
Wednesday 9°C / 21°C Mostly cloudy
Thursday 7°C / 20°C Mostly cloudy
Friday 7°C / 19°C Partly cloudy
Saturday 7°C / 19°C Partly cloudy

Statisztika

Látogatók
283
Cikkek
176
Cikkmegtekintések találatai
216866